Every Flavour Beans Bole
Kedélyünk víg, de elménk oly híg, Háeszt szájtunkra tölts!

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Iroda
Chat

Újdonságok
Módosításra került:
Frissen létrehozott:
Latest topics
» Severus Snape
by Voldemort Kedd Júl. 17, 2018 12:48 am

» Fogadj el!
by Elisabeth Grand Hétf. Júl. 16, 2018 6:43 pm

» Diák keresettek
by Marlene McKinnon Vas. Júl. 15, 2018 8:55 pm

» Marlene McKinnon
by Mesélő Drazsé Vas. Júl. 15, 2018 7:14 pm

» Lily Evans
by Voldemort Szer. Júl. 11, 2018 6:20 pm

» Gaute Kolbein
by Voldemort Kedd Júl. 10, 2018 8:32 pm

» Suzanne Garçon
by Voldemort Kedd Júl. 10, 2018 4:10 pm

» Jérôme Richelieu
by Voldemort Kedd Júl. 10, 2018 10:34 am

» Felnőtt keresettek
by Théo Garçon Hétf. Júl. 09, 2018 7:42 pm

» Théo Garçon
by Albus Dumbledore Hétf. Júl. 09, 2018 7:17 pm

Statisztika
DIÁK (13)
Griffendél 4
Hollóhát 1
Hugrabug 1
Mardekár 3
Beauxbatons 3
Durmstrang 1
FELNŐTT (10)
A falka 0
Civil 4
Halálfaló 3
Minisztériumi dolgozó 2
Rendtag 1
Nemek
10
13

Share | 

Elisabeth Grand

Go down 
SzerzőÜzenet

Hozzászólások száma : 2

TémanyitásTárgy: Elisabeth Grand   Hétf. Júl. 02, 2018 1:42 pm

Elisabeth Grand

Adatok
Születési név: Elisabeth Grand
Megszólítás: Eli, Lisa, Bethi, animágus név: Éjszárny
Születési dátum, hely: London 1960. 05. 20.
Vér: mugliszületésű
Iskola & ház & évfolyam: Roxfort Hollóhát hetedikes
Hivatás: Diák
Tevékenység: tanul
Csoport: Diák
Play by: Felicity Jones

Készségek

Erőssége:
- Bűbájtan
- mugliismeret
- mágiatörténet
- párbajozás
- legendás lények gondozása
- átváltoztatástan
- animágia
Amikben a hármas átlag a maximuma:
- számmisztika
- mágiaelmélet
- repüléstan
- sötét varázslatok kivédése
- rúnaismeret
- patrónus bűbáj
- okklumencia
Amikben nem tehetséges:
- bájitaltan
- alkímia
- pálca nélküli varázslás
- legilimencia

Jellem

Edevis tükre: Stonhenge titkát megfejteni nővérével
Mumus: Drogfüggő bátyó
Patrónus: Holló fióka
Egy téli este emléke, mikor mindenki a nappaliban ült a kandalló elött, és a rádioból lágy zeneszólt. Apáék forralt bórt, mi hárman pedig forró  csokit ittunk. A feldíszitett fenyö is már a megfelelő helyen volt.
ide jöhet valami egyéni elválasztás: "A smink alatt és a mosoly mögött csak egy lány vagyok, aki a világot szeretné..."

10 pozitív tulajdonságok:
kitartó, vidám, okos, türelmes, kreatív, élénk fantáziáju, van benne némi bátorság, rend szerető, hűséges, tudás szomja könnyen csillapítható
10 negatív tulajdonságok:
kitartó, naiv, ügyetlen, nem vicces, élénk fantáziáju, túl bonyolít dolgokat, lassu, kapkod, makacs, kicsit feledékeny
17 +1 dolog, amit szeretsz:
1 egy izléses tetoválás
2 család
3 természet
4 állatok
5 tea
6 pizza
7 barátok
8 ha mindent befed a hó
9 a kandallóban tűz ropogás
10 a frissen nyírt fű illata
11 egy jó könyv
12 történelem
13 az új könyvek illata
14 a régi könyvek illata
15 ruhák
16 kiegészitők
17 cipők
+1 egy jó film
17 +1 dolog,amit nem szeretsz:
1 drogfüggő bátyus
2 számára nehéz tantárgyak
3 a rondára kigyúrt embereket
4 Voldemort nézetét
5 a halálfalók hozzá állását a fajtájához
6 brokoli
7 ha a győztes csapat még megis alázzaa másikat
8 a politikát
9 a Iehovásokat
10 hogy a törvények a bűnözőknek kedveznek
11 fog orvosok
12 drogok
13 hirek
14 egyedül vásárolni
15 ha kérdezik, de nem figyelnek rá
16 rózsaszín habos-babos cuccok
17 az állataikat öltöztető gazdikat
+1 az állathoz való gügyögést
Fura/Idegesítõ szokás:
- köröm rágás
- haj birizgálás

Külső
Vékony sportos csaj, és még hajlékony is. Az alakjával tökéletesen elégedet, s szeret úgy öltözködni, hogy az látszón is. Azért a bő darabok sem hiányozhatnak, amiket a hétvégéken szeret hordani. Barátságos és megnyerő külseje ellenére, mégis vannak akik nem kedvelik. Ugyan sminkeli magát, de igyekszik nem túlzásba vinni, s igyekszik nem egy kilós vakolatot magára tenni. Ritkán rúzsozza magát, de többnyire a szájfényt részesíti előnybe. Még a körmeit is lakkozza, de ezeket kizárólag otthon csinálja. Hátsója fölé egy Hollót varratott, aminek a csőrében egy diadém van. Részegen csináltatta, és remélhetőleg egyszeri alkalom volt. Az egyik lábán, két új össze van nőve de ettől függetlenül büszkén vesz fel szandált. A magassarkúban való járást még gyakorolnia kell, de már az is haladásnak számít nála, ha sima helyen nem bukik orra.

Előtörténet
Üdv, a nevem Elisabeth Grand, és a Grand család legfiatalabb gyermeke vagyok, és mugli származású boszi. Szüleim, régészettel foglalkoznak, s nővéremmel Helennel az akarunk lenni. Más lehetőségen, nagyon sose gondoltam, bár volt alkalom megrendült a bizalmam ezen a téren. Bátyám Charles, nem dédelget ilyen álmot, s még nem is tudja, hogy felönt ként mihez akar majd kezdeni magával. Mint minden családban, itt is van veszekedés, beszélgetés, öröm, bánat, egészség, betegség. Nagyiékat csak a család általi elbeszélésekből ismerem, révén sose találkoztam még velük személyesen, mert a születésem előtt meghaltak. Nálunk minden évben családi hagyomány vagy program, hogy November elején kilátogatunk a temetőbe, meglátogatni a nagyszülők sírját. Ezen hagyomány sem tartott valami sokáig, csak míg nem kaptam meg a levelet, hogy felvettek a Roxfortba, ahova nem hétköznapi gyerekek tanulnak nem hétköznapi dolgokat, s mint kiderült én közéjük tartozom. Az egész a tábor után történt otthon. Ja igen, régész táborban voltam, s nagyon jól éreztem magam ott, és barátaim is lettek. Nővérem a hallban várt, de nem egyedül. Körülbelül a negyvenes vagy az ötvenes éveiben járhatott a nő, aki elmondta nekem és a családnak, hogy boszorkány vagyok ami érthető is azután amik néha történtek körülöttem, ha féltem vagy bármi. A nőt Minervának hívták, s elmondása szerint ő is ott tanít, szóval fogok még vele találkozni. Ünnepélyesen megkaptam tőle a levelet tartalmazó borítékot, valamint jó előre kiszámolt varázs pénzt, amiből megvehettem a felszerelést. De mert mugli származású vagyok, így ő fog elvinni az abszol útra, ami csak másnap történt meg, hogy azon a napon pihenni tudjak. A tanárnő, egy címet és egy időpontot adott meg, ahol aztán találkoztunk. Anya is eljött, hogy segítsen a cuccok haza cipelésében, valamint azért is, hogy rám vigyázzon. A foltozott üst előtt találkoztunk, de nem mi voltunk az egyetlenek. Csak, hogy rövidre fogjam, egy egész délelőttbe került beszerezni a dolgokat, s a legvégére a pálca volt hátra, amit egy Ollivander nevű férfi boltjában szereztem meg. Az öreg egy igen érdekes elmélet félével jött elő, miszerint nem a varázsló választja a pálcát, hanem pont fordítva működik a dolog, s nem mindig egyértelmű mi alapján. Némi keresgélést követően, meglett a pálca ami a gazdájává fogadott, egy negyed hüvelykes Éger fa pálca, hippogriff szőrrel. Valamint itt találkoztam egy lánnyal, akivel később nagyon jó barátok lettünk, attól függetlenül, hogy két külön házba kerültünk a beosztást követően. Sőt, még a vonat úton is egy kupéban ültünk, s beszélgettünk, míg a suliba nem értünk. A vonat út után, még jött egy kis csónakázás, ami egy félvér óriással történt. A férfiról mint kiderült, a Roxfort vadőre s egy ideje már itt dolgozik. A tanárnőt is fel ismertem, mikor a lépcső tetején várt minket elsősöket. Ő mondta el, hogy mely házakba lehet bekerülni, s volt szó pontokról is meg egyéb házi rendekről is. Barátomat, a Griffendélbe osztotta a süveg, míg engem a Hollóhátba, s így lettünk elválasztva, De délutánonként és hétvégén mindig együtt lógtunk, s mindig megbeszéltük azt a hetet. Idővel csatlakoztak mások is, de nem tudni, hogy ki érdeme de mindegy is. Mint minden diáknak, nekem is megvan a kedvenc tantárgyam, s van olyan tantárgy is, amit viszont nem szeretek, mert valamiért nem megy. Általában hazafelé is egy kupéban voltunk, s beszélgettünk vagy aludtunk, s olyankor a fejem töbnyire a vállán pihent. Mint kiderült, szüleink is jó barátságba kerültek, volt köztük ám sok jó téma. De bármennyire is lettek jó barátok, anyáék eleinte csak azzal a feltétellel engedtek Sarah hoz, ha a nővérem is velem ment, hogy vigyázzon rám. Sajna Helennek nem tetszett az ötlet eleinte, de aztán az egyik grillezős bulin eljött Sarah unoka testvére, aki jóképű és izmos, s így bele ment azért, hogy még találkozhasson vele. Rá párhónappal később már intenzív levelezés volt köztük, s nyaranta pedig dúlt a lámúr köztük. Mozi, Vacsi és ami még kell. Az a jó, ha az ember sok jó barát veszi körül. Bár sok jó barátunk volt, én mégis sok dolgot nem mondtam el neki. Arról például tudtak, hogy a családom muglik, s ezt elfogadták, s arról is tudtak, hogy Stonhenge nél meghaltak, egy Román rendszámú autó miatt. Viszont drága bátyuskám drogfüggősége az én kis titkom marad. Még az ötödiket se fejeztem be, mikor nénikénk mesélte, hogy oda haza a dolgoknak lába kél, s mikor a nyári szünetre haza mentem, kiderült amit még az álmomban se hittem volna, hogy a bátyám a ludas. Ugyan voltak némi közbe lépések, de azok se voltak valami sikeresek. A RBF, és a ravasz szintű viszonylag jó eredményei miat, mehettem bulizni a barátaimmal, s jó sok alkoholt ittunk meg akkor, s nekem még egy tetkóm is lett, ami a házamat jelképezte. Mondanom se kell, kétszer is kaptam fej mosást, nénikémtől a tetkó miat, a bátyámtól pedig mert bulizni mertem, s nem neki adtam a pénzt, hogy droghoz juthasson, sőt még jól megis vert amit túlzásnak éreztem tőle. Nénikém végül egész megbarátkozott a gondolattal, hogy tetkóm van, s megígértette velem, hogy nem lesz több tetoválás. Nem akarom Voldemortot alá becsülni, hisz amit a reggeli prófétában lehet róla olvasni se egy kutya, de a bátyám még így is veszélyesebb ha nem jut droghoz. Ma már a karácsony se olyan mint régen, mert régen legalább meghittségben és békében telt a karácsony, s volt ajándék. Viszont ma már az is ajándék, hogy mind borítékban adunk neki pénzt drogra, s cserébe nem csinál karácsonyi balhét. Megtehetném, hogy a Roxfortban töltöm a karácsonyt, de nénikénket nem akarom bátyámmal kettesben hagyni. Szinte irigylem a nővéremet, aki mindebből a pokolból semmit nem érez, mert jó távol van tőlünk. Aszem az idei nyaram is munkával fog telni, de én nem magamnak gyűjtök, mint más fiatal, hanem a bátyámnak.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése Online

Elisabeth Grand
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal