Every Flavour Beans Bole
Kedélyünk víg, de elménk oly híg, Háeszt szájtunkra tölts!

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Iroda
Chat

Újdonságok
Módosításra került: Frissen létrehozott: Részletek az aktuális híreink között.
Latest topics
» Elizabeth Wilkes - készül
by Elizabeth Wilkes Kedd Okt. 16, 2018 2:02 pm

» Szavazás
by Mesélő Drazsé Szer. Okt. 10, 2018 9:40 pm

» Marlene M. McKinnon
by Marlene M. McKinnon Szomb. Okt. 06, 2018 6:29 pm

» Dzsinn
by Regulus Black Szomb. Okt. 06, 2018 11:03 am

» Regulus Black
by Albus Dumbledore Szomb. Okt. 06, 2018 10:50 am

» Fogadj el!
by Vendég Csüt. Okt. 04, 2018 1:52 pm

» Sasha Dolohov
by Sasha Dolohov Hétf. Okt. 01, 2018 2:38 pm

» Diák keresettek
by Alecto Carrow Pént. Szept. 28, 2018 8:36 pm

» Alecto Rania Carrow
by Albus Dumbledore Pént. Szept. 28, 2018 8:19 am

» Levelező partner kerestetik!
by Mesélő Drazsé Pént. Szept. 21, 2018 9:53 am

Statisztika
DIÁK (16)
Griffendél 4
Hollóhát 2
Hugrabug 1
Mardekár 5
Beauxbatons 3
Durmstrang 1
FELNŐTT (20)
A falka 0
Civil 11
Halálfaló 4
Minisztériumi dolgozó 1
Rendtag 4
Nemek
19
18
Aktív User 16

Share | 

Anthony Vance

Go down 
SzerzőÜzenet

Civil

Kor : 38
Hivatás : Bájitaltan tanár
Hozzászólások száma : 8

TémanyitásTárgy: Anthony Vance   Szer. Júl. 25, 2018 9:18 pm

Anthony Vance

Adatok
Születési név: Anthony Vance
Megszólítás: Anthony, Tony vagy Vance professzor
Születési dátum, hely: 1939.03.11, London
Vér: aranyvérű
Iskola & ház & évfolyam: Roxfort & Griffendél
Hivatás: Bájitaltan tanár
Tevékenység: Vigyáz a lányára
Csoport: Civil
Play by: Bradley Cooper

Készségek

+ Silasnak és a sok edzésnek hála, különösen jó fizikai ereje van.
+ Bájitaltanból neves szakembernek számít. Párbaj tudását az utóbbi időben magas szintre fejlesztette. Különösen jó a támadó varázslatokban és az elemi mágiában.
+ Angol anyanyelve mellett, folyékonyan beszél franciául és tásalgási szinten oroszul.
+ Emberi formában is nagyon jó a szaglása és a hallása.

- Mindig nehézségei voltak átváltoztatásból és rémesen untatja a mágiatörténet.
- Hirtelen haragú és heves természet.
- Alapvetően nem egy türelmes típus, de nem cselekszik meggondolatlanul.
- Ritkán, de meggyűlik a baja Silassal, aki benne él és néha beszél is hozzá.

Jellem

Edevis tükre: A tükörben magát látja, a lányát és feleségét egy boldog családként.
Mumus: A mumus saját, halott lánya szellemévé változik, aki azt sikoltozza "Te öltél meg!"
Patrónus: Farkas
A legboldogabb emléke, amikor kis, három főre növekedett családjával piknikezett a ház kertjében egy napsütéses péntek délutánon.
Pálca: 12¾, Gyertyán sárkány szívizomhúrral

"A múltban elkövetett hiba a jövő bölcsessége."

Anthonyt mindenki szigorú, de jó tanárnak ismeri. Bár egy kissé hamar felkapja a vizet, ha az óráján a diákok hibát vétenek, mindig korrekt a büntetések kiosztásában. Kollégáival kedves, közvetlen, szeret beszélgetni és viccelődni. Magáról mégsem beszél soha. Tudják róla, hogy özvegy és Angliából költözött Franciaországba, de ezenkívül szinte semmi mást. Az iskolában még az igazgató sem tud a vérfarkas mivoltáról. Kénytelen mindenki elől titkolni ezt a tényt, de az évek során egyre bizonyosabbá vált, hogy nem okoz gondot a feladat. Ha valakinek fel is tűnhetett valami, akkor az a különös tény, hogy Vance professzor mindig nyugtalan és kissé agresszívabb teliholdkor.

Külső
Anthony megjelenése minden nemzőképes nőt megfog valamilyen módon. Van akit a kisfiús, huncut mosolya, másokat a világos kék, őszinte tekintete és sokakat az a vadság és erő, ami a lényéből árad. A telihold alatt, ha felidegesítik, kék szeme sárgává válik. Ilyenkor több aggressziót kell visszafojtania, amit gyakori edzéssel igyekszik levezetni. A farkas formája hatalmas, testes, sötétszőrű szörnyeteg. Jobban hasonlít farkasra, mint emberre, aminek köze lehet ahhoz, hogy Anthony elfogadta a szörnyeteget magában.

Előtörténet

1939-ben születtem Londonban a Vance család egyetlen, aranyvérű fiaként. A neveltetésem e-szerint zajlott.

Jajj te szerencsétlen kis nemes. Mindjárt elsírom magam, úgy sajnállak.

A roxfort után sokat utaztam, így ismertem meg a feleségemet is. A szüleim nem voltak oda az ötletért, hogy egy félvér francia lányt vegyek el, de nem tehettek a döntésem ellen semmit. Később aztán megérkezett közénk a legkisebb Vance is. Mindössze egy éves volt, amikor megtörtént a tragédia.

Mindig zokon veszem, amikor így utalsz a születésemre.

Most ez a hatodik évem, hogy a Beauxbatonsban tanítok és terveim szerint az utolsó. Igazság szerint nincs kialakult jövőképem, nem tudom, mit fogok csinálni. Nincsenek terveim.

Ostoba beszéd! Te is érzed, hogy hív minket a vadon. Itt dübörög a vérünkben a szabadság, a korlátok nélküli élet ígérete.

Nincs olyan szenvedély, ami felülírhatná a vágyat, hogy őt megvédjem. Ha ő végleg elhagyja az iskola falait, biztosan nem maradok itt nélküle. Bárhova megy, én mindig követni fogom. Messziről figyelem, hogy ott legyek neki, amikor kellek. Számíthat majd rám akkor is, ha nem tud rólam.  

Ő a mindenünk. A falkánk egyetlen tagja, a kölykünk.

Olyan sok éve már, hogy megszületett. Olyan sok éve már, hogy el kellett őt engednem.

Pedig tudod jól, hogy nem kellett volna! Igaz, hogy alig ismertem őt, mégis ugyanúgy szerettem, ahogy te!

Akkoriban még nem tudtam irányítani magamat. Nem lehettem biztos abban, hogy nem bántom. Féltettem és hittem, hogy mások biztonságban fel tudják majd őt nevelni. Egy francia árvaházba adtam. Úgy gondoltam jobb lesz így. Az anyja is francia volt, legalább ezzel tisztelegni akartam az emléke előtt. Fájt a szívem, de csak az ő érdekét tartottam szem előtt.

A bánat pedig elvette az eszedet. Mennyi mindennel próbálkoztál és mégis azok a büdös szagot árasztó muglik segítettek nekünk.

Nehezen emlékszem vissza azokra az időkre. A kínzásokra és a sok maró vegyianyagra.

Szerencséd, amiért legtöbbször én voltam tudatomnál. Hisz engem akartak. A fegyvert. Koszos korcsok! De megkapták a magukét. Az összesnek kitéptük a torkát és a szívét.

A szabadulásom után sokáig nem értettem mi történt velem. Hogy jött létre bennem…

... megegyeztünk egy névben, emlékszel? Hiszen együtt választottuk ki.

Silas

A bestia…

A vérfarkas…

… az állat …

… a szexi csődör.

… a bosszantó púp a hátamon.

Hé, ez nem volt szép! Azt akarod, hogy megharapjalak?

Az életem tehát nem volt többé ugyanolyan. Teliholdkor nem alakultam át, de képes voltam előhozni a farkast, ha meg kellett magam védenem. Eleinte nehéz volt hozzászokni a sokkal élesebb halláshoz és szagláshoz, de ez hamar a bájital tehetségem javára vált. Silas pedig mindennek elfogadható hátrányává vált.

Inkább előny. Hiszen az én ötletem volt a Beauxbatons is, amikor a lányod keresésére indultál.

Eleinte azt hittem nem lesz majd nehéz felkutatni a családot, ahová került, de Franciaországban angolként nem illettek jogok. Főleg nem egy elhagyott gyermek felé. Így más megoldást kellett találnom. Ekkor döntöttem úgy, hogy tanár leszek.

Az igazgató, a tanári kar és persze a diákok sem értették volna meg, hogy mi mások vagyunk. Nem olyanok, mint a többi vérfarkas.

Úgy döntöttem elhallgatom az állapotomat. Végül is nem volt nehéz. Silas és én remekül megértjük egymást és ő is tudja mennyire fontos, hogy a titkunk ne derüljön ki.

Így csak egy néha kissé agresszív, de jó fej tanárt alakítunk, akinek szívügye a diákok jó léte. És nem akarjuk őket felfalni, még véletlenül sem, ó nem.

Tanárként részt vehetek a kislányom életében és bár szeretném…

... szeretnénk!

…, de nem fedhetem fel magam előtte. Sokkal biztonságosabb neki így, ha messziről figyelem és szeretem. Történjék bármi, mindig itt leszek neki, hogy az életem árán is megvédjem őt.

A Mi Drága Kis Emmeline-ünk!

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Halálfaló

Kor : 50
Hozzászólások száma : 76

TémanyitásTárgy: Re: Anthony Vance   Szomb. Júl. 28, 2018 10:11 pm

Kedves Anthony!

Mivel a karakterlapod íze sokkal közelebb állt egy áfonyaízű drazsééhoz, mint egy fülviasz ízűhöz, ezenkívül a kellő egyediséget is felfedezni véltük benne, úgy döntöttünk, felvesszük a kínálat közé. Hogy bevezethessük eme termékbeli változtatást, kérlek, töltsd ki az alábbi űrlapokat:
Patrónus Foglaló
Titulus követelő

PS:
Fantáziadús, mint mindig! *-* Ugye, hogy szép szám az ötös?
Bár a jellem kicsit szűkszavú volt, az ET-nél bőven bepótoltál mindent, amit csak kellett - de még hogyan! Alig várom már, hogy a játéktéren olvashassam ezeket a párbeszédeket. Very Happy
Szuper volt, rendben volt, a kiegészítést is köszönöm... de elég a szóból, irány a foglalók! Ne felejtsd el megdörzsölgetni a dzsinn lámpását se! yeah

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Anthony Vance
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vicces képek [ARCHÍV]