Every Flavour Beans Bole
Kedélyünk víg, de elménk oly híg, Háeszt szájtunkra tölts!

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Iroda
Chat

Újdonságok
Módosításra került: Frissen létrehozott: Részletek az aktuális híreink között.
Latest topics
» Elizabeth Wilkes - készül
by Elizabeth Wilkes Kedd Okt. 16, 2018 2:02 pm

» Szavazás
by Mesélő Drazsé Szer. Okt. 10, 2018 9:40 pm

» Marlene M. McKinnon
by Marlene M. McKinnon Szomb. Okt. 06, 2018 6:29 pm

» Dzsinn
by Regulus Black Szomb. Okt. 06, 2018 11:03 am

» Regulus Black
by Albus Dumbledore Szomb. Okt. 06, 2018 10:50 am

» Fogadj el!
by Vendég Csüt. Okt. 04, 2018 1:52 pm

» Sasha Dolohov
by Sasha Dolohov Hétf. Okt. 01, 2018 2:38 pm

» Diák keresettek
by Alecto Carrow Pént. Szept. 28, 2018 8:36 pm

» Alecto Rania Carrow
by Albus Dumbledore Pént. Szept. 28, 2018 8:19 am

» Levelező partner kerestetik!
by Mesélő Drazsé Pént. Szept. 21, 2018 9:53 am

Statisztika
DIÁK (16)
Griffendél 4
Hollóhát 2
Hugrabug 1
Mardekár 5
Beauxbatons 3
Durmstrang 1
FELNŐTT (20)
A falka 0
Civil 11
Halálfaló 4
Minisztériumi dolgozó 1
Rendtag 4
Nemek
19
18
Aktív User 16

Share | 

Reginald Cobham

Go down 
SzerzőÜzenet

Rendtag

Kor : 33
Hivatás : Auror
Hozzászólások száma : 9

TémanyitásTárgy: Reginald Cobham   Pént. Aug. 03, 2018 2:39 pm

Reginald Cobham

Adatok
Születési név: Reginald Cobham
Megszólítás: a mugli lord címem nem használom...
Születési dátum, hely: 1944.06.30. Dover
Vér: mugliszületésű
Iskola & ház: Roxfort & Griffendél
Hivatás: Auror
Tevékenység: a Rend ellátása a legfontosabb minisztériumi információkkal, amiket az auror parancsnokságon be tudok szerezni
Csoport: Rendtag-Minisztériumi dolgozó
Play by: Andrew Cooper

Készségek

Fizikai erősségek:
- rendszeres testmozgásnak, erősítésnek hála jó fizikum
- a vívás inkább hobbi, de hasznos készség, edzi a reflexeket, emellett mugli harcművészetek közül a Ju Jitsu-t művelem, hogy puszta kézzel se maradjak védtelen, elvégre az életem a harc, ha azt veszem.

Mágiával kapcsolatos erősségek:
- RAVASZ eredményeim: - SVK: K; Bűbájtan: K; Bájitaltan: V; Átváltoztatástan: K; Rúnaismeret: V
- Aurorként a párbajozásban jártas vagyok, sőt...
- hoppanálás

Elméleti erősségek:
- valamennyire tudok zongorázni
- olvasottnak mondanám magam, ami nem feltétlenül praktikusan válik hasznomra, egyszerűen csak kedvelem az irodalmat, verseket, a kultúra elemeit

Gyengeségek, hiányosságok:
- bár a magas helyekkel nincs gondom, seprűn tériszonyos vagyok, így a repüléssel vannak gondjaim
- nem jeleskedem a háztartási varázslatokban sem különösebben, így leginkább mugli módszerekkel gondoskodom a lakásom rendjéről, vagy a főzésről, ezekhez nem kifejezetten használok varázslatokat
- annyira kiigazodom a mágikus flórával, amennyire egy aurornak kell, de a gyógynövénytan sem volt soha az erősségem

Jellem

Edevis tükre: Hősies küzdelem végén a jól megérdemelt kitüntetés
Mumus: a háború veszteseként, alacsony sorba taszítva látni magam
Patrónus: szibériai tigris
Pálca: 11 hüvelyk, vörös tölgy, főnixtoll
"Truth will find it's reward if you live and die by the Sword"
Céltudatos vagyok és határozott. Hajlíthatatlan akaratú, rosszabb pillanatokban nyakas és makacs. Szorult belém valami gyermekes naivitás is, ami a igazságérzetet illeti, nehezen tűröm az igazságtalanságot és szeretném mindig az igazságot győzelemre juttatni. A naivitás szerencsére oda már nem terjed ki, hogy az embertársaimról is csupa jót feltételezzek, épp ellenkezőleg, már foglalkozási ártalom is, hogy gyanakvó vagyok s nem könnyen bízok meg ezért emberekben. Sőt ami azt illeti, a bűn képviselőivel szemben elég kemény tudok lenni. A szolgálat évei keményre edzettek, a halál, az erőszak és a durva dolgok kevésbé hatnak meg, mindezt rezignáltan tudom kezelni. Nem szép dolog, de tudok szemrebbenés nélkül embert ölni. Ez senki lelkének nem tesz jót, de van az a szolgálat, amiben ezt meg kell tenni. Tarthatnak beképzeltnek is, de nem tudok változtatni azon, hogy büszke vagyok magamra, arra, amit elértem, amit eddig teljesítettem. Úgy érzem nem teljesen ok nélkül, de a magabiztos, büszke embereket nem mindig kedvelik...
Arisztokrata küldetéstudatom sem kopott ki belőlem sose, a tartás, amit származásom ad, meghatároz a mai napig, még ha a mágus társadalomban nem lévén aranyvérű, ez nem is releváns. De az angol nemzet és a varázsló társadalom tagjaként is, ott van bennem az elitség érzete, az, hogy felelősséggel tartozom hazámért, a többi emberért, hogy a pozícióm és születésem nem kifejezetten rang, hanem eszköz, szolgálat a többiek számára. Konzervatív lennék? Ilyen tekintetben kétségtelenül...
A bajtársiasság eszméje is él bennem és szeretek a kollégákkal leülni beszélgetni, sörözni, ha az idő engedi és nem vetem meg úgy általában véve sem az emberi társaságot, még ha nehezen is tudok közel engedni magamhoz embereket. Emellett alapvetően kedves vagyok és látszólag közvetlen is olykor, azonban ez csak bizonyos fokig tart és inkább látszat, a bizalmatlanság táplálja s az, hogy gondosan megválogatom, kit mennyire avatok bizalmamba. Talán picit olyan, mintha hierarchikusan osztályoznám az embereket, na nem rangok alapján, hanem hogy ki milyen fokú bizalmasságot érdemel tőlem érdemei alapján. Így talán kevesebb csalódás ér, mert nem kifejezetten bírom a csalódást, sikertelenséget, kudarcokat. Némi romantikus lélek is szorult belém egyébként, még ha azt el is nyomja sokszor a munka és a hétköznapi élet, de a megfelelő egyén elő tudja belőlem varázsolni, még ha valaki nem is gondolná, hogy a hatékony "gép"-szerű auror ilyen is tud lenni. Nem szeretem, ha ellent mondanak nekem, makacsságomból adódik, hogy akaratos is tudok lenni. Hajlamos vagyok túlzásokba is esni, nem árt, ha van mellettem olykor valaki, aki visszafog, mert igen csak át tudok esni a ló másik oldalára, ha nem figyelek magamra, például mint kiképzésem kezdetén a bulizással.  

Külső
Magas vagyok s többnyire büszkén, egyenes tartással járom az utam, kivéve, ha egy küldetés mást kíván meg, mert abban az esetben alkalmazkodom és az álcázás tudományához folyamodom. A rengeteg mozgásnak hála komoly fizikummal rendelkezek, persze egészséges keretek között. Testem már borítják a szolgalat során szerzett átokhegek itt-ott, a Mungóban se tudnak csodát tenni... Megjelenésemből sugárzik a magabiztosság, hidegnek tetsző kék szemeim mindig kissé szigorúan vizsgálják a körülöttük elterülő világot és megjelenő személyeket s arckifejezésében is általában komolyság tükröződik, bár tudok és szeretek is mosolyogni és nevetni, még ha nem is fülig érő vigyorral, inkább finomabban, mondhatni kimértebben. Előnyben részesítem az eleganciát a célszerűség és a praktikusság szem előtt tartásával, na meg persze alkalomhoz illően, vannak helyzetek, amikor egy auror nem jelenhet meg úgy, mintha gyufás skatulyából húzták volna elő.

Előtörténet
1944-ben születtem Dover-ben. Szüleim, (lord) William Cobham és Martha Douglas mindketten muglik, az angol arisztokrácia tagjai voltak s én magam is az lennék. De csak lennék, merthogy, mint kiderült, én "kissé" más vagyok. Na de ne szaladjunk ennyire előre... tehát arisztokrata család sarja vagyok s ez nagyban meghatározta gyermekkorom és neveltetésem: leginkább felfogadott személyzet és nevelők is foglalkoztak velem. Kiváló és alapos nevelést kaptam kis koromtól fogva, de erről nem a szüleim gondoskodtak, ugyanis alig voltam pár hónapos, amikor a Harmadik Birodalom megszórta V2-es rakétákkal Londont s az egyébként kevéssé hatékony rakéta támadás pont elkapta a szüleim taxiját, amivel a Savoy-ból tartottak haza... a sors fintora, hogy egy ilyen "csodafegyver" átlagosan két halálos áldozatot szedett s a szüleim voltak ezek. Nagyapám, az öreg Winston Douglas vett gondviselésébe, aki akkor hadisérültként volt otthon. A "vén sánta " (ahogy a csalad emlegette később) lett az én "apám", két háború veteránja... el lehet képzelni, miről szóltak az esti mesék, merthogy a személyzet ellenére gondoskodott róla, hogy minden este beszélgessünk egyet. Mitagadás, bolondulásig szerettem az öreget s ő talán gyermekkori önmagát látta bennem... nem fogom már megtudni, erről sose beszéltünk. Hat éves koromtól magántanítók foglalkoztak velem, tőlük tanultam a  betűvetést, a számtant és mindent, amire csak szüksége lehet a társadalom elitjébe tartozó szülő gyermekének. Testmozgásnak lovagolni és vívni, úszni tanultam, mellesleg ezeket a mai napig szeretem csinálni, a boldog gyermekkort idézik bennem, akárcsak a zongorázás. Így cseperedtem egészen 11 éves koromig, amikor is a mágia jelentkezett életemben. Elég szeleburdi gyerek voltam és előszeretettel rohangáltam veszélyesebb tárgyakkal is a kezemben, mint például a gyakorló vívó kardom, mely egy felnőttnek ártalmatlan kis fémpálcának tűnhet, de egy 11 éves ezzel is kárt tud tenni magában... ami azt illeti, nekem majdnem sikerült is, amikor 1956 augusztus elején egy játszópajtásommal háborúsdit játszva a kastélyunk kertjének üvegházában a növények között kergetőztünk és én majdnem az üvegfalban kötöttem ki kardostul, csakhogy, (őszinte meglepetésemre) az üveg eltűnt előlem és én átbucskáztam rajta, megúszva a dolgot horzsolásokkal. Persze mindenki értetlenül állt a történtek előtt, még ha nem is sokáig: megkaptam a "behívó levelet" a Roxforttól. Nem mondom, fura volt az egész elsőre, egy teljesen ismeretlen világ körvonalai sejlettek fel előttem, de kíváncsiságtól szomjazó elméjű fiúcskaként ez csak ösztönzően hatott rám. Nagyszüleim persze eleinte értetlenül álltak a dolog előtt, az ő terveik merőben mások voltak: az Eaton College, aztán majd Oxford, vagy Cambridge... nos, az élet keresztül húzta számításuk s ezt kissé nehezükre esett elsőre elfogadni, de látva kíváncsi lelkesedésem, Winston nagypapa nem bírt nemet mondani, a többi csaladtag rosszallása ellenére sem.

Így hát a windsori iskola helyett a ködös észak kastélyába repített a Roxfort Expressz szeptember elején, hogy megkezdődjön az én csodálatos utazásom a mágusok világába, merthogy ez minden kétséget kizáróan az volt, ahogy lépésről lépésre fedeztem fel magamnak a varázslók világát. Na persze nem ment ez olyan könnyen, elvégre nekem minden új volt, ráadásul korábbi arisztokratikus szocializációm oda vezetett, hogy még beilleszkedni se tudtam könnyen, eltartott egy ideig, amíg megtanultam kezelni az engem körülvevő világot, de pár hónap után sikerrel jártam, bar kellett hozza pár vérző orr, mert tudtam verekedős gyerek lenni, Winston papa pedig erre is nevelt. Griffendéles lettem, így azért nem volt olyan rossz a helyzetem, aránylag barátságos légkör vett körül s idővel én is fel tudtam oldódni. Természetes volt, hogy először kicsit a többi mugli születésűvel tartottam össze, de hamar keresni kezdtem olyanok társaságát is, akik járatosak voltak a mágusok világában, mert így lehetett a legtöbbet tanulni: jó barátságok útján, akik nem tartották bosszantónak, ha számukra triviális dolgokkal kapcsolatban tettem fel kérdéseket. Meg aztán ott volt a sok új ismeret, amit megtanulhattam. Bár nem Hollóhátas lettem, azért szorgalmas diák voltam és szerettem tanulni, na már azokat a tárgyakat, amik érdekeltek. Például a gyógynövényekkel ki lehetett kergetni a világból, köszönöm szépen, de én nem vagyok az a "kertész leszek fát nevelek" alkat. És arra se akarjon még egyszer rávenni valaki, hogy seprűre üljek. Higgye el mindenki: jobban jár a világ. Ott volt viszont a bűbájtan, a sötét varázslatok kivédése, meg az átváltoztatástan, ez a triász volt a kedvencem, ezekből teljesítettem a legjobban. A bájitaltannal is egészen jól elboldogultam és a rúnaismeret se állt távol tőlem. Ezek a tárgyak jelölték ki mellesleg a későbbi továbbtanulási irányom is... azok az értékek, amikre korábban neveltek, a szorgalom, kitartás, mind előnyömre szolgáltak és ha valaki el tudta fogadni a büszkébb természetem, az egy jó haverra, vagy akár barátra is találhatott bennem s az iskolának hála évről évre nyitottabb lettem és egyre jobban ismertem meg a mágusok világát s erősödött bennem az érzet, hogy itt vagyok igazán otthon. És persze ennek az otthonnak a  féltése is hamar megszületett bennem, mert még elég közeli élmény volt Grindelwald időszaka, melynek csupán árnyékait érezhettem s utórezgéseit, ahogy egy-egy diáktársam az otthon hallott gondolatokat hangoztatta olykor. Volt lehetőségem belekóstolni a vér alapján történő diszkriminációba, kiközösítésbe is, hála a merevebb aranyvérű diákoknak, amit eleinte nehezebben értettem meg ez a dolog nagyon nem volt ínyemre... már ekkor megértettem, nem a vér határoz meg, hanem a képességek igazán. Módfelett ellenszenves és visszás érzéseket keltett bennem már az első pár iskolai évemben, hogy valaki pusztán származása jogán követeljen előjogokat. Engem úgy neveltek, hogy a származás felelősséggel és feladattal jár, de ezek a magukat különbnek tartók semmi ilyenről nem tettek tanúbizonyságot. Viszont a Grindelwald elleni harc történetei, Dumbledore bravúrja mind hatással voltak ifjú gondolkodásomra s ezeknek én ekkor már tudtam, hogy azt választom hivatásomnak, ami elég nemes cél: megvédeni a mágusok társadalmát. Indukalta ezt a szamos gyermekkori haborús mese is, nagyapám példája, a skót veteráné... ő volt a férfi mintakép az életemben, termeszetes, hogy követni akartam, de mágus módra. Auror akartam lenni s ezért fokoztam szorgalmam, az RBF és RAVASZ vizsgáim is mind hozták azt a szintet, aminek birtokában felvételizhettem 7. évem végeztével. Persze ennek ára is volt: a szorgalmas tanulás a társasági életem rombolta és én kevésbé "tomboltam" ki magam iskolai éveimben, nem nagyon foglalkoztam könnyed semmittevéssel, barátokkal való lógással: célom volt.

Mikor végeztem a Roxfortban, jó RAVASZ eredményeimnek köszönhetően felvételt nyerhettem a három éves kemény auror kiképzésre. Nem volt egy sétagalopp, az kétségtelen. Ráadásul az első pár hónapban még a saját dolgomat is megnehezítettem, ahogy elszabadult hajóágyúként kezdtem drága évfolyamtársaimmal ámokfutásba, a gyakorlópályákon töltött embertelen nappalok után, kellő alkohol mellett éjszakánként. Szerencsére, volt, aki figyelmeztessen rá, hogy túl messzire fogok így menni, még ha ez akkor azzal is járt, hogy elveszítettem azt a barátnőm... de a szakítás legalább felrázott, összeszedtem magam és onnantól ismét csak a célomra koncentráltam, hogy aztán 1966-tól már mint kiképzett auror állhassak csatasorba. Akkor még nem is sejtettem, hogy milyen sötét évek következnek... a szolgálat ennek tükrében nehezedett fokozatosan. Rejtélyes eltűnések és esetek, sötét mágiát sejtető anomáliák jelentek meg, leginkább külföldön s a nemzetközi máguskapcsolatok főosztályán keresztül kaptunk mi is segélykérő megkereséseket, de minduntalan falakba ütköztünk. Aztán azt kezdtem észlelni, hogy valami mozgolódik a társadalom szövetének mélyén. A Minisztériumban mindig is tudható volt, hogy a vagyonosabb, többnyire aranyvérű családok tagjai miként szereznek befolyást s ebben kezdtem észlelni a változást először, a mi Parancsnokságunk esetében is: innentől kezdve, mint mugli születésű auror, én lettem a "piszkos kezű", akinek a legkényesebb, legrosszabb küldetéseket is a nyakába sózták, fetrenghettem napokig álruhában a Zsebpiszokköz mocskában egy nyomorult, gyanítottan sötét mágiát magukban hordozó tárgyakkal foglalkozó kereskedő miatt, akiről végül kiderült, hogy szélhámos volt, de abból elég ügyes és jó pár napig fogócskáztunk a Zsebpiszok köz taszító, sötét és nyálkás világában... szépen lassan elindult egy átrendeződés, felerősödtek a vérséggel kapcsolatos hangok, egyre inkább persona non grata lettem egyes minisztériumi körök szemében, míg, pont ezért máshol felértékelődtem... Szolgálatom első pár évét még csak ez pecsételte meg a maga balsejtelmével, ami végül 1970-71 körül kezdett igazolódni: az óriások és a vérfarkasok olyan szervezettséggel indultak meg a varázsló társadalom ellen s olyan válogatással, ami azt igazolta: felülről irányított csapást kaptunk és háború kezdődött. A rettenetnek pedig neve is lett hamar: Voldemort nagyúr. Nem kellett sok idő, hogy "nyelvet" fogjunk, megtaláljuk a tetoválást, a Halálfaló megnevezés bekerülhetett a köztudatba. Crouch szerencsére olyan figura volt felettesemként már ekkor is, aki nem tolt a vérségi propaganda szekerét s rám bízta az első fogoly Halálfaló kivallatását, amihez mugli módszereket alkalmaztam, szigorúan Bartemius utasítására. A trükk lényege az volt, hogy mágikusan lenyomozhatatlan legyen, miként szereztük meg az információkat, miután törvényes úton megtörhetetlennek mutatkozott fogjunk. Nem vagyok büszke arra, amit tennem kellett s ami történt, de társadalmunk szempontjából kiemelkedően fontos volt információt szereznünk. Ez már hat éve történt. S azóta? Azóta "csapataink harcban állnak", macska-egér harcot vívva a Halálfalókkal, ráadásul sosem tudni mikor ki az egér s ki a macska. Ezen felül egy ügyön dolgoztam Mordonnal, aki volt olyan kedves, miután látott bennem potenciált és megemlített Dumbledore-nak, mint használható új tagot s a révén kerülhettem a Főnix Rendjének kötelékébe is, ahol hatékonyabban vehetem fel a harcot a Sötétség erői ellen. A tét nem kicsi: az életem, a létem. Hiszen "sárvérű" vagyok, rám nem sok jó vár, ha elbukjuk a harcot. Akkor pedig már jobb a hősi halál is nem?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Rendtag

Kor : 95
Hivatás : igazgató
Hozzászólások száma : 31
-

TémanyitásTárgy: Re: Reginald Cobham   Szomb. Aug. 04, 2018 1:56 pm

Kedves Reginald!

Mivel a karakterlapod íze sokkal közelebb állt egy áfonyaízű drazsééhoz, mint egy fülviasz ízűhöz, ezenkívül a kellő egyediséget is felfedezni véltük benne, úgy döntöttünk, felvesszük a kínálat közé. Hogy bevezethessük eme termékbeli változtatást, kérlek, töltsd ki az alábbi űrlapokat:
Patrónus Foglaló

PS:
Köszönöm szépen a türelmed és minden percnyi együttműködésed, szuper lett a végeredmény!
Külön örülök neki, hogy mugliszületésű karakterről van szó, aki még auror is - mindig szükség van az ilyen önfeláldozó katonákra a háborúban, főleg az én seregemben! Biztos lehetsz benne, hogy találunk neked komolyabb küldetést is, mint hogy a legrosszabb munkákat kapd a Minisztériumban! Wink
Remélem, hogy megtalálod a helyed közöttünk és az oldalon, vesd is bele magad nyomban :3

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Reginald Cobham
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal