Every Flavour Beans Bole
Kedélyünk víg, de elménk oly híg, Háeszt szájtunkra tölts!

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Iroda
Chat

Újdonságok
Módosításra került: Frissen létrehozott: Részletek az aktuális híreink között.
Latest topics
» Timothy & Claude
by Timothy Merchbank Yesterday at 9:00 pm

» Noël & Mathys
by Mathys Garçon Kedd Feb. 19, 2019 10:13 pm

» Frida & Saffron
by Saffron Haugen Kedd Feb. 19, 2019 7:56 pm

» Noël Garçon
by Albus Dumbledore Vas. Feb. 17, 2019 8:42 pm

» Zurie & Mathys
by Mathys Garçon Vas. Feb. 17, 2019 1:36 pm

» Leta & Claude
by Bernardine Roche Vas. Feb. 17, 2019 11:21 am

» Madison A. Blake
by Albus Dumbledore Pént. Feb. 15, 2019 9:41 pm

» Szavazás
by Mesélő Drazsé Csüt. Feb. 14, 2019 6:31 pm

» Mortal Kombat FRPG
by Vendég Szer. Feb. 13, 2019 8:02 pm

» Diák keresettek
by Lily Evans Vas. Feb. 03, 2019 9:29 pm

Statisztika
Demonstrate:

Share | 

Zurie & Grisha

Go down 
SzerzőÜzenet

Grigori S. Zima
Durmstrang

Kor : 18
Hozzászólások száma : 19

TémanyitásTárgy: Zurie & Grisha   Vas. Dec. 02, 2018 3:39 pm

Kedves Zurie!

Remélem, működni fog a varázslat, amivel az anyanyelvedre fordítom a levelet, a bűbájtan professzorom szerint ez erre a legjobb, de ez az első alkalom, hogy használom is.

Először is engedd meg, hogy a bocsánatodat kérjem, amiért az év első pár hetében nem vettem fel veled a kapcsolatot, holott már régen megkaptam a neved. (Ami egyébként nagyon tetszik, csak sejtelmem sincs, hogyan kellene helyesen kiejteni. Esetleg leírnád nekem?)
Az én nevem Grigori, de mindenki Grishának becéz, ezt talán jó, ha előre megírom neked.

Nem sok információt kaptam rólad, de azt tudom, hogy szereted az elemi mágiát, ami nagyon érdekesnek hangzik, mivel mi egyáltalán nem tanulunk ilyesmit. Azt is láttam, hogy kviddicsezel, milyen poszton játszol? Nálatok hogy mennek a mérkőzések? Itt csak két csapat van, a fiúké és a lányoké, de a lányok mindig feladják a leckét... Őrző vagyok, egyébként.

Kíváncsi vagyok mindenre, írj bátran sokkal hosszabb levelet is, mint az enyém. Nagyon várom a válaszod!
Grisha
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Zurie Chapelle
Beauxbatons

Hozzászólások száma : 227

TémanyitásTárgy: Re: Zurie & Grisha   Csüt. Dec. 13, 2018 7:51 pm

Kedves Grisha!

Ne aggódj, a fordító varázslat tökéletesen működik.

Hallottam róla, hogy a durmstrangos diákok választhatnak maguknak levelezőpartnert, de nem hittem volna, hogy valaki éppen engem szemel ki magának (fogalmam sincs, egyáltalán mi alapján kellett választanotok), szóval nincs okod szabadkozni: nagyon kellemes meglepetésként ért a leveled.
A nevemet Zürinek ejtik, köszönöm szépen a bókot. Ami azt illeti, nekem is tetszik.
Grisha... Hogy ez milyen aranyos név! Elárulod, mi a Grigori név jelentése?

Az elemi mágia tényleg a világ legérdekesebb tantárgya, hihetetlen, hogy ti nem tanultok róla! Ha gondolod, szívesen tartok majd neked egy kis bemutatót - feltéve, hogy jelentkeztél cserediáknak. Ez olyasmi, amit vagy demonstrálni kell, vagy a szemtanújává válni, de még véletlenül sem regényeket írni róla, az túl egysíkúnak tüntetné fel.
Apropó, nálatok mikor derül ki, hogy ki fér bele a harminc főbe? Úgy tudom, kevesebben vagytok, mint mi.
Próbálom elképzelni, mekkora lehet a Roxfort, ha még az a plusz hatvan diák is kényelmesen elfér majd, de nem igazán megy.

Én hajtó vagyok, de lehet, hogy az őrző poszt számomra is előnyösebb lenne. A legutóbbi meccsen kis híján felnyaltam a pázsitot, mikor a barátomat próbáltam megvédeni a landolástól... Aucs. Biztos szerinted is őrültség.
Nálunk három vegyes csapat van, a Bellefeuille, az Ombrelune (a legkirályabb) és a Papillonlisse.

Visszatérve a korábbi utalásodra: nálatok milyen tantárgyak vannak? Kérlek, mesélj a Durmstrangról! Nem hallok róla mást, csak rémsztorikat, pedig kétlem, hogy olyan ijesztő és szigorú lenne, mint állítják.
Tényleg csak aranyvérűeket vesznek fel?

Legyen szép napod! [You must be registered and logged in to see this image.]
Zurie

Grigori S. Zima
Durmstrang

Hozzászólások száma : 19

TémanyitásTárgy: Re: Zurie & Grisha   Pént. Dec. 14, 2018 3:04 pm

Kedves Zurie!

Miért gondoltad, hogy nem választanak ki? Egyébként sem volt olyan hosszú a lista, bár nálunk tényleg csekély azoknak a létszáma, akik örülnek ennek a ... lehetőségnek, az érdekesebb "jelöltek" közé tartoztál! Csak a neveket és néhány kis részletet kaptunk rólatok, mint például az elemi mágia és a kviddics, szóval nem valami hosszadalmas beszámolót, emiatt nem kell aggódnod.

Remélem, hogy majd találkozunk is, és hallhatom, hogyan mutatkozol be, addig csak reménykedem, hogy jól gondolok rá. Köszönöm!
A nevem a latin Gregorius-ból származik, és nagyjából annyit jelent, hogy tettre kész, elővigyázatos... Érdekes módon ez igaz is rám, bár nem hiszem, hogy a születésemkor ragasztották volna rám ezeket a jellemvonásokat. Nálunk a Grisha egy teljesen megszokott név, de elhiszem, hogy neked furcsa lehet. Minden nevet ezerféleképpen tudunk becézni, biztosan nagyon unatkoztak az emberek annak idején, haha.

Az elemi mágia bemutatód még egy ok, hogy várjam a találkozónkat! Kíváncsivá tettél, nem is szívesen maradnék le róla.
Ha jól tudom, jelentkezési sorrend szerint kerülünk be, és én már elég régen leadtam a kérésem. Reméljük a legjobbakat! Nálatok kell valami plusz is az engedélyhez? Hogyan választanak közületek?
Egyébként, szerintem félreinformáltak egy kicsit, mert egyáltalán nem vagyunk kevesen. Igaz, arról nincs tudomásom, hozzátok hány diák jár, de mi elég sok nemzetből valók is vagyunk, úgy hiszem, nem lehetünk kevesebben.
A Roxfortról sem tudok sokat, de van olyan szobatársam, aki egy ottani diákkal levelezik - ha megtudok valami érdekeset rajta keresztül, majd veled is megosztom!

A landolástól próbáltad megvédeni vagy a kemény földet éréstől? Nem hiszem, hogy őrültség egy kis plusz kockázatot vállalni valakiért, aki fontos neked, de ezek szerint mások nem értették meg a reakciódat? Való igaz, hogy meccs közben én sem hagyom, hogy kizökkentsen egy-egy baleset (mindenki tudja, hogy ez megtörténhet, vállaljuk is), de ha nagyon kétségbeejtő lenne a helyzet... Biztosan egy közeli barátodról volt szó. Remélem, mindketten jól vagytok már.

Elég sokat foglalkozunk a sötét mágiával, valószínűleg ezért olyan a híre a Durmstrangnak, amilyen. Nem tudom, mik jutnak el hozzátok, de mi is sok rémtörténetet ismerünk a kínzókamráinkról, például... Habár nem kell mindent komolyan venni, azért félvállról sem, ki tudja.
Szerintem minden tantárgyunk érdekes, ami talán a legfurcsább lenne nektek az a vérmágia, a démonológia és a legilimencia. Nálunk legalábbis azt mondják, hogy máshol nem tanulhatnánk ilyesmit (és ezért természetesen érezzük magunkat megtisztelve!), úgyhogy most megcáfolhatod, ha túloztak volna.
Az aranyvérűeket illető kérdésedet pedig... nem tudom cáfolni. A többségünk valóban máguscsaládból származik, és ha belenézel a tantervünkbe, ez talán nem is véletlen. Nem hiszem, hogy valaki, akinek teljesen új a mágia létezése is, képes lenne felvenni a verseny azokkal, akik ebben nőttek fel. De ebben egyáltalán nincs tapasztalatom, talán te tudnál mesélni kitűnő varázstudókról, akik előtt egyik napról a másikra nyílt meg a világ.
Grisha
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Zurie & Grisha   

Zurie & Grisha
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal